| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14.6 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 5.8 mm |
| Material | PBT |
| Depth | 10.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Flammability Rating | UL94V-2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Yellow |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Serviceable | Yes |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Accessory Type | Terminal Position Assurance (TPA) |
Stock: 1075
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.15816 | $1.58160 |
| 50 | $0.14336 | $7.16800 |
| 100 | $0.12995 | $12.99500 |
| 500 | $0.12018 | $60.09000 |
| 1000 | $0.11114 | $111.14000 |
| 3000 | $0.10430 | $312.90000 |
| 5000 | $0.10301 | $515.05000 |
| 10000 | $0.10174 | $1017.40000 |
